Hirudoterapia - Według dr Sukhova

Hirudoterapia według dr Sukhova

Terapia pijawkami lekarskimi, pochodzącymi ze specjalnego laboratorium – sterylne i kontrolowane, przewożone w humanitarnych warunkach, powróciła do współczesnej medycyny jako uzupełnienie terapii konwencjonalnych oraz naturalnych. Również medycyna allopatyczna odnosi się do nich z szacunkiem – znajduje się w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991.

Terapia pijawkowa zostaje dostosowana do klienta po konsultacji z dyplomowanym hirudoterapeutą, w przypadku konieczności terapia i wynika badać konsultowane jest z lekarzem. W Modalities of Healing, każdorazowa aplikacja miejscowa połączona jest z protokołem o działaniu kompleksowym. Oprócz terapii obszaru problematycznego stosujemy zaawansowane metody: hirudokompleksoterapię (profilaktyka, wzmocnienie odporności i siły organizmu, hirudiorefleksoterapię (oddziaływanie pijawką na punkty akupunkturowe), hirudoenergoterapię (wpływanie na witalność i poziom energii) a także hirudohemoterapię (stosowanie na obszary i rzuty narządów w celu stymulacji krążenia). Planowanie terapii długoterminowej odbywa się zawsze przy konsultacji z lekarzem.

Wskazania do hirudoterapii to:

  • choroby naczyniowe (żylaki, zastoje limfatyczne, owrzodzenia i zmiany troficzne),
  • choroby narządu ruchu (zmiany zwyrodnieniowe stawów i kości, zapalenia stawów, krwiaki, napięcia i przykurcze),
  • choroby neurologiczne (niedowłady, uciski nerwowe, neuralgia nerwu twarzowego, trójdzielnego i in.),
  • ginekologia ( policy styczne jajniki, bezpłodność, zapalenia gruczołu piersiowego, PMS, zespół bolesnego miesiączkowania i inne),
  • zaburzenia przewodu pokarmowego,
  • choroby dermatologiczne (łuszczyca, blizny skórne i inne),
  • stany pooperacyjne.

Przeciwwskazania: hemofilia, przyjmowanie leków rozrzedzających krew (heparyna, acenokumarol, marcumer, heparynoidy, silna anemia, stany po krwawieniach, ostre stany infekcyjne, immunosupresja, zaawansowane stadia chorób internistycznych (marskość wątroby, HIV, stany po chemioterapii, dializy, niewydolność nerek, zapalenia płuc), ciężkie reakcje alergiczne, ciąża, zaburzenia golenia ran ( miażdżyca, cukrzyca), keloidowe blizny, zespół stopy cukrzycowej (z martwicą), zakrzepica żył głębokich, skazy krwotoczne, schorzenia grzybicze, nowotwory skóry, głębokie ubytki skóry, odleżyny.