Kosmetologia chińska to dziedzina, która łączy tradycyjne techniki medycyny chińskiej z pielęgnacją skóry i poprawą jej kondycji. Wykorzystuje różne narzędzia i metody, takie jak gua sha, akupunktura i moksybucja. Integracja technik pozwala zadbać o Klienta holistycznie i w pełni, akceptując każdą warstwę istnienia człowieka.
Jednym z narzędzi jest Gua Sha – to technika, w której specjalne narzędzie, najczęściej wykonane z odpowiednio dobranego materiału (minerał, drewno, róg bawoli, stal chirurgiczna), jest delikatnie przykładane do skóry twarzy w celu przeprowadzenia masażu. W klinice stosujemy protokoły opracowane przez dr Pawła Kwaśniewskiego dobierając technikę zabiegu do potrzeb skóry pacjenta w zakresie drenażu limfatycznego, tonizacji oraz liftingu. Ma to na celu pobudzenie krążenia krwi, rozluźnienie mięśni, detoksykację i stymulację skóry. Gua- Sha może pomóc w redukcji napięcia mięśni, poprawie elastyczności skóry, zmniejszeniu opuchlizny i poprawie kolorytu skóry.
Każdy zabieg wspiera akupunktura klasyczna – to technika, w której cienkie igły są wkłuwane w wybrane punkty biologicznie aktywne na skórze zgodnie z protokołami dermatologicznymi. W kontekście kosmetologii chińskiej akupunktura może być stosowana (1) lokalnie na twarzy w celu poprawy kondycji skóry bądź (2) dystalnie na ciele pacjenta w celu poprawy kondycji psychofizycznej oraz podniesienia poczucia witalności. Punkty akupunkturowe są wybierane w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Stymulacja tych punktów wspiera krążenie krwi, równowagę energetyczną organizmu, a także wpływać na produkcję kolagenu i elastyny w skórze.
Moksybucja, znana również jako terapia ciepłem, polega na stosowaniu ciepła w pobliżu punktów akupunkturowych – podczas zabiegów kosmetologii chińskiej stosowana jest głównie w formie Lampy Moksy z płytką mineralną. Stosujemy ja w celu poprawy mikrokrążenia skóry, stymulacji skóry, redukcji zmarszczek i ujędrnienia.
W zależności od potrzeb pacjenta stosujemy również: bańki miedziane, terapię próżniową, aromaterapię, kondycjonowanie skóry olejami medycznymi, ziołolecznictwo staroindyjskie, kosmetologię współczesną,
W kosmetologii chińskiej może być stosowanych również inne techniki, takie jak masaż klasyczny, ziołowe maseczki czy stosowanie naturalnych preparatów i ziół. Ważne jest skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalistą, który dostosuje odpowiednie zabiegi do indywidualnych potrzeb i stanu skóry.
Klinika Terapii Integralnych i Medycyny Wschodnioazjatyckiej w Gdańsku. Przestrzeń powrotów do równowagi – zaufaj naszemu doświadczeniu!
Copyright 2024 © All Right Reserved Design by Codeanchors
Aby zapewnić najlepsze doświadczenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji na urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam na przetwarzanie danych, takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak zgody lub wycofanie zgody może negatywnie wpłynąć na niektóre funkcje i działanie serwisu.